![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13495361
*
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2020
kl 19:44:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/9 19:35:45
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Carl Petter Hallberg
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Läs mer om Carl Petter Hallberg
nr 1349 5361
Carl Petter Hallberg
(1809-1879), Sverige
Oljemålning, Carl Peter Hallberg (1809-1879), Sverige. Monogramsignerad. Olja på duk, 31x38cm
Kondition: smärre tryckskada i duken
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/9 19:35:45 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Carl Petter Hallberg
Carl Petter Hallberg, svensk konstnär född 1809, död 1879.Läs mer om Carl Petter Hallberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl peter hallberg olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19